Obec Bílov
plzeňský kraj
sídlo OÚ:
Bílov 39, 331 41 Kralovice

úřední hodiny:
úterý: 19:00 - 20:00

kontakt:
tel.: +420 724 147 648
obec@bilovukralovic.cz

IČ: 477 333 81
nadmořská výška: 489 m
 Titulní strana | MAPA STRÁNEK | Přihlášení do systému 
Hlavní nabídka
Nabídka práce v regionu
Místopisný průvodce
Doporučujeme
Kostel Potvorov

Kralovicko

Dolní Střela

Rakovnicko
Počítadlo
Vítej  
jsi:  
navštěvníkem stránek
 
   
Plzeňský deník :: 24. 5. 2009

CESTA JEDINÉHO BOHA SPOJUJE MARIÁNSKOU TÝNICI A POTVOROV

Pavel Korelus

Plzeňsko / Slavnostně otevřena bude zítra nová severoplzeňská naučná stezka zvaná Cesta jediného boha. Jak název napovídá, turisté, kteří se po ní vydají, se projdou a přitom se dozvědí zejména o církevních památkách.
"Stezku jsme postavili v roce 2008, a to za pomoci Plzeňského kraje, sousedních obcí Kralovice, Potvorov a Sedlec, Gymnázia a Střední odborné školy z Plas a Muzea galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici," uvedl starosta Bílova Pavel Bulín.
Právě v posledně jmenovaném severoplzeňském muzeu bude slavnostní otevření zahájeno. "V Mariánské Týnici bude připraveno malé pohoštění a veškeré informace o stezce. Pochod Proti proudu času pro pěší, cyklisty i jezdce začne po desáté hodině. Na programu bude ještě občerstvení a znovunabytí sil na návsi v Bílově. V Potvorově bude na turisty čekat také malý test. Kdo bude úspěšný, bude odměněn tekutou odměnou odlišenou podle věku a pohlaví" podotkl bílovský starosta.
Hlavním motivem celé stezky je křesťanství. Symbolicky spojuje románský kostel sv. Mikuláše v Potvorově s barokní Mariánskou Týnicí.

Stránky pro tisk Poslat známému Vytvořit z článku PDF
Powered by XOOPS 2.0.16 © 2001-2008 The XOOPS Project