Obec Bílov
plzeňský kraj
sídlo OÚ:
Bílov 39, 331 41 Kralovice

úřední hodiny:
úterý: 19:00 - 20:00

kontakt:
tel.: +420 724 147 648
obec@bilovukralovic.cz

IČ: 477 333 81
nadmořská výška: 489 m
 Titulní strana | MAPA STRÁNEK | Přihlášení do systému 
Hlavní nabídka
Nabídka práce v regionu
Místopisný průvodce
Doporučujeme
Kostel Potvorov

Kralovicko

Dolní Střela

Rakovnicko
Počítadlo
Vítej  
jsi:  
navštěvníkem stránek
 
   
IN Magazín :: 16.4.2008

Pro koňské nátury
Za ušlechtilými lichokopytníky už nemusíte jen na dostihy.

Hezkých cyklotras určitě znáte spoustu, ale už jste si někdy vyrazili na projížďku po hipostezce? Kontakt s koňmi je uklidňující. Pokud se potýkáte s jarní únavou či pracovním stresem, je pro vás vyjížďka v sedle tím pravým lékem. Ve společnosti ušlechtilých zvířat můžete strávit spoustu příjemných chvil i v případě, že jezdectví nepatří k vašim oblíbeným kratochvílím. Od jara do podzimu se v České republice i u našich nejbližších sousedů koná spousta zajímavých akcí s koňmi v hlavních rolích ...

... Plzeňsko
Rozkvět turistického ruchu si od budování husté sítě hipostezek slibují obce v zapomenutých koutech Plzeňského kraje. Milovníci koní mohou od loňského roku dojet z Bílova na pomezí Plzeňska a Rakovnicka až do německých Drážďan. Letos by měla být slavnostně otevřena páteřní hipotrasa klikatící se přes málo obydlenou krajinu Kralovicka a Plaska. "Cyklostezkami už je region nasycen. Perspektivní jsou koňské trasy," tvrdí starosta Plas Miloslav Hurt.
Koně si můžete zapůjčit například ve stáji Aris ve vesničce Pláně u Plas, obklopené lesy a loukami. Odtud se v sedle vydáte do města Manětín (www.zamek-manetin.cz) s nádherným barokním zámkem a velkým počtem krásně zachovalých barokních soch. Na koni můžete doputovat rovněž do Plas a navštívit bývalý cisterciácký klášter, kde se po celou sezonu koná řada kulturních akcí (www.klaster-plasy.cz). Ve stáji Aris je možné také koupit ručně dělané uzdy, vodítka a koňské ohlávky z bavlněných provazů.
Informace o zapůjčení koní a vyjížďkách s průvodcem získáte na tel.: 723 202 407
nebo 373 322 712, případně na stránkách www.aris.euweb.cz ...

Stránky pro tisk Poslat známému Vytvořit z článku PDF
Powered by XOOPS 2.0.16 © 2001-2008 The XOOPS Project